Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeGyorshírekNézz be a kulisszák mögé!

Nézz be a kulisszák mögé!

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Ha szeretnéd megismerni a filmkészítés fortélyait, gyere el október 1-jén, szerdán 16 órakor a HSC Stábiskola ingyenes nyílt napjára a MAFILM-be, ahol meglesheted Novák Emil Cinematographer című kisfilmjének forgatását Rudolf Péter főszereplésével.

stabiskola2

Gyerekkori álmod, hogy filmes légy, de nem tudod eldönteni, segédoperatőr, operatőr vagy épp rendezőasszisztens szeretnél lenni? Október 1-jén, szerdán 16-20 óráig Novák Emil, a 2014. július 30-án megválasztott Magyar Filmakadémia első elnöke, a HSC Stábiskola vezetője, ingyenes nyílt napot tart a MAFILM-ben (XIV. ker. Róna utca 174.) Ennek keretében bepillanthatsz a készülő Cinematographer című kisfilm forgatási munkálataiba. Meglesheted, hogyan dolgozik együtt a Balázs Béla-díjas operatőr-rendező a film főszereplőjével, Rudolf Péterrel, hogy mit csinál a világosító vagy a felvételvezető. Ha szívesen jönnél, jelentkezésedet az info@stabiskola.hu e-mail címen várják.

stabiskola1

A Magyar Operatőrök Iskolája a filmipar számára fontos szakmai utánpótlás megfelelő színvonalú képzésének biztosítására hozta létre a HSC Stábiskolát – a szakma egyöntetű támogatásával. A HSC Stábiskola 2006-ban indult Novák Emil Balázs Béla-díjas operatőr, a magyar és az ausztrál Operatőrök Társasága tagjának ötlete alapján. Az iskola ötvözi a Magyar Operatőrök Társasága 50 éves oktatási módszerét az ausztrál filmoktatás nemzetközileg is elismert metódusával. A magyar és nemzetközi film-, valamint televíziós ipar elvárásainak figyelembe vételével és támogatásával, nemzetközileg elismert szakemberekkel, a legmodernebb technikák használatával tanítja a filmkészítést. Az iskolában világosítók, segédoperatőrök, digitális utómunka asszisztensek, hangasszisztensek, televíziós kameramanok, rendezőasszisztensek, felvételvezetők, szcenikai asszisztensek, HD és  DI technikusok, valamint digitális utómunkával foglalkozó szakemberek képzése folyik. A HSC Stábiskola a magyarországi filmes iskolák közül a legjobb lehetőségeket biztosítja a hallgatók számára a szakmában való elhelyezkedés és a filmes továbbtanulás területén egyaránt. A Stábiskolában olyan felkészült szakemberek végeznek, akik egyaránt alkalmasak külföldi bérmunkákban, hazai játékfilmekben, televíziós produkciókban és a reklámfilmekben felmerülő feladatok elvégzésére. Az indulás óta több mint 300 diák végzett a HSC Stábiskolában, akik közül szinte mindenki jelenleg is a filmiparban dolgozik.

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.