Taroltak a Vásár tériek a nemzetiségi prózamondó versenyen

Forrás: Pilisi Sváb Hírmondó

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Február 26-án délután zajlott a már több mint tíz éves hagyomány alapján megszervezett országos német prózamondó verseny területi fordulója a pilisszentiváni iskolában, ahol csaknem 130 gyerek mérte össze egymással a tudását és felkészültségét, a pilisvörösvári járás 7 településének 9 iskolája képviseletében. A verseny, mint minden évben, most is két kategóriában, ezen belül pedig korcsoportos bontásban zajlott: a “normál” prózamondó kategória mellett ezúttal is megszervezték a tájnyelvi (Mundart) kategóriában induló gyerekek megmérettetését is.

Mravinác_Bálint

Az alap kategória négy korcsoportjában egy-egy pilisszentiváni és ürömi, valamint két perbáli győzelem született, a tájnyelvi versenyt azonban mindhárom korcsoportban a pilisvörösvári Vásár téri iskola tanulói nyerték. A Vásár tériek ezen túlmenően is taroltak a versenyben: az összesen 22 tájnyelvi kategóriás továbbjutó közül 12 fő képviselheti az intézményt; rajtuk kívül 7 solymári, 2 pilisszentiváni és egy, a vörösvári Templom téri iskolába járó diák teheti majd próbára magát a megyei fordulóban.

Majnek_Lilla

Eredmények:

1-2. osztály, vers-próza
5.: Stéhli Bence Zsolt (Pvv., Vásár tér)
4.: Vécsey Dorottya (Pvv., Vásár tér)
3.: Raffay Gergő (Üröm)
2.: Vörös Emma Teréz (Pvv., Vásár tér)
1.: Balázs Szonja (Pilisszentiván)

3-4. osztály, vers-próza
5.: Hégely Petra (Üröm)
4.: Hadnagy Ádám (Piliscsaba)
3.: Gábeli Angéla (Pilisszentiván)
2.: Németh Ferenc (Pvv., Vásár tér)
1.: Halbrohr Kata (Üröm)

5-6. osztály, vers-próza
4.: Marlok Alexandra (Pilisszentiván)
3.: Darvas Csenge (Perbál)
2.: Ruskó Zsófia (Piliscsaba)
1.: Horváth Benedek (Perbál)

7-8. osztály, vers-próza
3.: [könyvjutalmat kapott, de nem jutott tovább] Osztheimer Anna (Pvv., Schiller)
2.: Darvas Merse (Perbál)
1.: Kincses Lilla (Perbál)

1-2. osztály, tájnyelv
4-12. [mind továbbjutottak]: Gátas Ádám (Pilisszentiván), Breier Blanka (Pvv., Vásár tér), Sóskuti Csongor (Pvv., Vásár tér), Juhász Viktor (Pvv., Vásár tér), Apollónia Szilvia (Pvv., Vásár tér), Klein Léna (Pvv., Vásár tér), Wieszt Ármin (Pvv., Templom tér), Milbich Lora (Solymár), Hajdú Emese (Solymár)
3.: Nick Alexandra (Pvv., Vásár tér)
2.: Mravinác Anna (Pvv., Vásár tér)
1.: Sörös Annamária (Pvv., Vásár tér)

3-4. osztály, tájnyelv
5. Rákosfalvi Réka (Pvv., Vásár tér)
4. Horányi Zsófia (Solymár)
3. Kovács-Hantos Szelina (Solymár)
2. Nick Bernadett (Pvv., Vásár tér)
1. Majnek Lilla (Pvv., Vásár tér)

5-8. osztály, vers-próza
5. Ortner Ádám (Solymár)
4. Breier Liza (Solymár)
3. Király Adrienn (Solymár)
2. Tallér Tamás (Pilisszentiván)
1. Mravinác Bálint (Pvv., Vásár tér)

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Szöveg és fotók: Hegedűs András

Deutschválts nyelvet

Címkék:

Kapcsolódó cikkek:

© 2004 - 2022 • Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ, Minden jog fenntartva!
logo