Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeHírfolyamIsmerje meg Lakatosné dr. Schilling Dorottyát, az MNOÖ közgyűlésének tagját!

Ismerje meg Lakatosné dr. Schilling Dorottyát, az MNOÖ közgyűlésének tagját!

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata „Deutsche Liste – Die erste Wahl” és „LdU / MNOÖ” c. Facebook-oldalain futó sorozatának folytatásaként bemutatja közgyűlésének egyik tagját.

Immár második ciklusát tölti az MNOÖ közgyűlésében Lakatosné dr. Schilling Dorottya, aki dunabogdányi születésűként mind a mai napig szülőfalujában él. Sok éve annak, hogy szűkebb hazájában tevékenyen is közreműködik a német nemzetiségi tradíciók és kultúra ápolásáért és továbbhagyományozásáért.

11755881_1610145202579260_905947928437747931_n

Ami a közgyűlési tagok hivatásait illeti, igen széles a skála: az egyetemi oktatótól az újságírón át a nagyvállalati vezetőig sokféle szakma és pozíció képviselve van; Lakatosné dr. Schilling Dorottya például jogász. A budapesti Patrona Hungariae Gimnázium elvégzése után útja az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karára vezette. A diploma megszerzését követően 1983-ban szakvizsgát tett, majd 1999-ben befejezett egy társasági jogi továbbképzést is. A jelenleg már nyugdíjas jogásznő karrierje a szentendrei telekkönyvi hivatalban adminisztrátorként kezdődött, majd a ranglétra fokait végigjárva egyre följebb ívelt: a dunabogdányi termelőszövetkezetben 13 éven át betöltött jogtanácsosi pozíciót a Pilisi Parkerdő Zrt. osztályvezetői feladati követték – utóbbiakat 17 éven át látta el.

– A munkám mellett azonban mindig is fontosnak tartottam azt, hogy a nemzetiségemért is tegyek – hangsúlyozza Lakatosné dr. Schilling Dorottya. – Tizenkét éven át kuratóriumi tagként dolgoztam a Dunabogdányi Németekért Közhasznú Alapítványban, 2008 óta pedig a kuratórium elnökeként vezetem a munkát. Azért dolgozunk, hogy szülőfalunk németségének céljait előmozdítsuk. A tevékenységünk sokrétű: támogatjuk például a Dunabogdány és a németországi Leutenbach közötti partnerkapcsolat meglétét, kölcsönös látogatásokat kezdeményezünk és támogatunk, de emellett többek között a helyi zeneiskolát és fúvószenekart is segítjük abban, hogy új hangszereket vásárolhassanak. Annak érdekében, hogy a német nemzetiségi ügyért még többet tehessek, 2010 óta a települési német önkormányzatnak is tagja vagyok, az pedig, hogy a régióban élőket immáron másodjára a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata legmagasabb testületében, a közgyűlésben is képviselhetem, külön öröm számomra.

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.