Az országos német versmondó verseny előválogatója a Bácskában

Forrás: Zentrum

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

A Német Önkormányzatok Bács-Kiskun megyei Szövetsége 2019. március 27-én rendezte meg Baján, az MNÁMK-ban hagyományos megyei német nemzetiségi vers- és prózamondó versenyét. A verseny a megyében működő 29 német nemzetiségi általános iskola részére került kiírásra négy irodalmi német és három nyelvjárás kategóriában.

55865019_2147716855305988_2184744868704681984_o

A 17 intézményből érkező 70 nevező és kísérőik megtöltötték a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja Auláját.

Az előadásokat korosztályonként külön tanteremben értékelte az MNÁMK gimnáziumának tanáraiból és a Bács-Kiskun Megyei Német Önkormányzat tagjaiból álló zsűri. Feladatuk a kategóriák három legjobb előadójának, valamint az országos verseny megyei résztvevőinek kiválasztása volt. Bácsalmási, császártöltési, garai, hajósi és nemesnádudvari nyelvjárásban 14 előadás hangzott el.

A Csorbai Péter által kezdeményezett „Szorgos kezek“ MNÁMK-projektnek köszönhetően az eredményre várva a gyerekek ügyességi játékokat próbálhattak ki. A zsűri nevében Dörte Christensen, az MNÁMK német igazgatója értékelte az előadásokat, majd német nyelvű könyveket nyújtott át a kategóriák három legjobbjának.

Eredmények:


1-2. osztály:
1. Vuity Márton (Baja, MNÁMK)
2. Rácz Réka (Bácsbokod)
3. Schauer Katica (Baja, Szent László ÁMK)
Különdíj: Sándor Kristóf (Kiskunhalas, Felsővárosi Általános Iskola)

3-4. osztály:
1. Gergely Szilveszter (Kecskemét)
2. Narin Cevik (Baja, MNÁMK)
3. Varga Zita (Kecskemét)

5-6. osztály:

1. Szabó Natália (Kecskemét)
2. Schmidt Martin (Baja, Sugovica ÁMK)
3. Horváth Vanessza (Csávoly)

7-8. osztály:
1. Mangold Roland (Kecskemét)
2. Bóna Eszter (Kecskemét)
3. Sós Melitta (Baja, Szent László ÁMK))

Nyelvjárás 1-2. osztály:
1. Marusa Dávid (Nemesnádudvar)
2. Varga Zsombor (Gara)
3. Tóth Zsigmond (Gara)

Nyelvjárás 3-4. osztály:
1. Marusa Balázs (Nemesnádudvar)
2. Faa Benedek Máté (Gara)
3. Z Walter sófia (Hajós)
Különdíj: Hermanutz Mihály és Bischof Vivien (Nemesnádudvar)

Nyelvjárás 5-8. osztály:
1. Dobler Bálint (Baja, MNÁMK)
2. Ruff Alíz (Nemesnádudvar)
3. Krix Tamás (Bácsalmás)

A régiót a május 17-i budapesti országos döntőben az alábbi 15 tanuló fogja képviselni: 

Vuity Márton, Narin Cevik és Dobler Bálint – MNÁMK; Rácz Réka – Bácsbokod; Gergely Szilveszter, Szabó Natália és Mangold Roland  - Kecskemét, Vásárhelyi Általános Iskola; Schmidt Martin – Baja, Sugovica ÁMK; Marusa Dávid, Marusa Balázs és Ruff Alíz – Nemesnádudvar; Varga Zsombor, Tóth Zsigmond és Faa Benedek Máté – Gara; Walter Zsófia – Hajós.

Knollné Bakonyi Andrea

Fotók: Kiss Ildikó

Deutschválts nyelvet

Címkék:

Kapcsolódó cikkek:

© 2004 - 2019 • Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ, Minden jog fenntartva!
logo