Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeBibliothekTerézia Mora: Alle Tage

Terézia Mora: Alle Tage

Terézia Mora, a napjainkban a német nyelvű irodalom elitjéhez tartozó írónő, 1971-ben Sopronban született és a rendszerváltozáskor hagyta el Magyarországot. Sokkal többet nem árul el hátteréről és német írónak vallja magát. Első regénye, az Alle Tage hőse is migrációs háttérrel bír.

alletage360

A főhős, Abel Nema 33 éves és egy meg nem nevezett délkelet-európai országból (feltételezhetően Jugoszláviából) származik, ahol polgárháború dúlt. A fiatal Abel Németországban új hazára talált, de ez nem vált az otthonává: mivel országa egyetlen utódállamának sem polgára, a kiutasítás fenyegeti. Boldogtalan marad, amin kiváló nyelvi készsége sem változtat.

Terézia Mora, aki Magyarországon főleg Esterházy-, Parti Nagy- és Zilahy-fordításairól vált ismertté, a kritikák szerint a regényben megragadja a migránslét esszenciáját. A mű elnyerte a Mara Cassens Díjat, a Berlini Művészeti Díjat, a Literatour Nord Díjat és a Lipcsei Könyvvásár díját.

A könyvet a színvonalas irodalom kedvelőinek ajánljuk, amennyiben nem riadnak vissza a depresszív világképtől.

Terézia Mora: Alle Tage (Minden nap)
München : Luchterhand, 2004.
430 o.
Nyelv: német

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.