Emlékművek, utcanévtáblák, városi jelek, logók… Jelek és szimbólumok vesznek körül bennünket, hétköznapiak, idegenek, újak és régiek. Vagy meglátjuk őket, vagy nem, vagy értelmezzük és megértjük, vagy félreértjük őket. Hogyan érzékelik a fiatalok a történelmi emlékműveket? Hogyan hat egy-egy szimbólum a környezetünkre? Vagy megfordítva: milyen hatással van a környezet arra, ahogyan az emlékműveket és a szimbólumokat érzékeljük? Lehet esetleg szimbólum egy-egy utcanévtábla is?
A budapesti Goethe Intézet ezekre a kérdésekre keresi a fotografikus válaszokat. MO(NU)MENT című projektjük célja az, hogy láthatóvá tegyék, milyen viszony fűzi manapság a fiatalabb nemzedéket a nyilvános térben megjelenő szimbólumokhoz, különösképpen az emlékművekhez. Éppen ezért felhívással fordulnak a 16 és 25 év közötti fiatalokhoz, hogy egy „fotografikus eszmecsere” keretében osszák meg velük benyomásaikat az emlékművekről és szimbólumokról. A legjobb képeket szakmai zsűri közreműködésével fogják kiválasztani.
Az elkészítendő fényképeknek a nyilvános térben előforduló emlékműveket, utcanévtáblákat és egyéb szimbólumokat kell ábrázolniuk. A résztvevők fotózhatnak jelenleg is létező szimbólumokat, de fényképezhetik mára már eltűnt szimbólumok nyomait is. A médium a digitális kép, mégpedig a szó legtágabb értelmében: a résztvevők feldogozhatják és továbbfejleszthetik felvételeiket, és szívesen fogadjuk a kollázsokat is.
További információkat a versenyről, illetve a projekt egyes fázisairól a következő honlapon találnak: