Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeHírfolyamMO(NU)MENT - Fotóverseny: szimbólumok a köztéren

MO(NU)MENT – Fotóverseny: szimbólumok a köztéren

Emlékművek, utcanévtáblák, városi jelek, logók… Jelek és szimbólumok vesznek körül bennünket, hétköznapiak, idegenek, újak és régiek. Vagy meglátjuk őket, vagy nem, vagy értelmezzük és megértjük, vagy félreértjük őket. Hogyan érzékelik a fiatalok a történelmi emlékműveket? Hogyan hat egy-egy szimbólum a környezetünkre? Vagy megfordítva: milyen hatással van a környezet arra, ahogyan az emlékműveket és a szimbólumokat érzékeljük? Lehet esetleg szimbólum egy-egy utcanévtábla is?

A budapesti Goethe Intézet ezekre a kérdésekre keresi a fotografikus válaszokat. MO(NU)MENT című projektjük célja az, hogy láthatóvá tegyék, milyen viszony fűzi manapság a fiatalabb nemzedéket a nyilvános térben megjelenő szimbólumokhoz, különösképpen az emlékművekhez. Éppen ezért felhívással fordulnak a 16 és 25 év közötti fiatalokhoz, hogy egy „fotografikus eszmecsere” keretében osszák meg velük benyomásaikat az emlékművekről és szimbólumokról. A legjobb képeket szakmai zsűri közreműködésével fogják kiválasztani.

Az elkészítendő fényképeknek a nyilvános térben előforduló emlékműveket, utcanévtáblákat és egyéb szimbólumokat kell ábrázolniuk. A résztvevők fotózhatnak jelenleg is létező szimbólumokat, de fényképezhetik mára már eltűnt szimbólumok nyomait is. A médium a digitális kép, mégpedig a szó legtágabb értelmében: a résztvevők feldogozhatják és továbbfejleszthetik felvételeiket, és szívesen fogadjuk a kollázsokat is.

További információkat a versenyről, illetve a projekt egyes fázisairól a következő honlapon találnak:

http://www.goethe.de/ins/hu/bud/kul/sup/bmn/deindex.htm

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.