Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeFőhírMagyarországi német digitalizálási projekt: aláírták a szerződést

Magyarországi német digitalizálási projekt: aláírták a szerződést

A kultúrkincsek megőrzése valamennyi generáció kötelessége. Szerencsére erre a feladatra és a tárgyi örökség megosztására vannak modern módszerek. A múzeumi tárgyak digitális archiválása hozzájárul, hogy azok is megismerjék a gyűjteményeket, akiknek nincs módjuk a kiállítóhelyek meglátogatására.

140709_Digitalisierungprojekt_1

Július 9-én Prőhle Gergely, az Emberi Erőforrások Minisztériumának nemzetközi és EU-ügyekért felelős államtitkárának jelenlétében egyezményt írtak alá a magyarországi német kulturális örökség digitalizálásáról. A projekt első részében magyarországi német múzeumok és tájházak 100 kiállítási tárgyát digitalizálják és teszik interneten hozzáférhetővé.

A projekthez tartozik a muzeológusok és a tájházvezetők továbbképzése is. Maga a digitalizálás Fonyódi Krisztián és Benkő Sándor feladata. Fonyódi Krisztiánnak már nagy tapasztalata van a hasonló vállalkozásokban: ő a Szépművészeti Múzeum Digitális Archívumának menedzsere és a Múzeum Digitár projektben is részt vesz, melyben többek közt a Promontor-Budafoki Polgárok Gyűjteménye is megtekinthető. Benkő Sándor sajtófotós, 2003-ban megnyerte a magyar sajtófotó-pályázatot, kétszer nívódíjjal tüntették ki.

140709_Digitalisierungprojekt_3

A programban kezdetben a budaörsi Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Helytörténeti Gyűjtemény és öt további muzeális intézmény vesz részt, de mind a 120 magyarországi német kiállítóhely bevonása tervben van.

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.