Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeHdU programmeWrabel - kiállításmegnyitó

Wrabel – kiállításmegnyitó

2014. október 21., kedd, 18.00 óra
Magyarországi Németek Háza (1062 Budapest, Lendvay u. 22.)

Wrabel Sándor festménye

Wrabel Sándor (Budapest, 1926 – Budapest, 1992) tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Főiskolán végezte, mesterei Pór Bertalan és Kisfaludi Strobl Zsigmond voltak. Festőművészi pályafutását 1954 kezdte. Édesapja pályája nagy hatással volt rá.
Később 1956 forradalma vált meghatározóvá életművében. Az ’56-os eseményeket feldolgozó ciklusa miatt folyamatosan zaklatták, nem engedték kiállítani, perifériára szorították.

A nehézségek után Olaszországban mutatkozhatott be. Galileo Gentile rembrandti vonásokat fedezett fel munkáiban. Szürrealisztikus festői megoldásai élettapasztalatait tükrözték. Olaszországban több díjat is nyert.
Az 50-es, 60-as években kedvelt témái közé tartoztak a tájképek, számos festményén megörökítette a békásmegyeri erdőket. A harmonikus természetábrázolásokat később megrázó hatású kompozíciók váltották fel, amelyeken az emberi szenvedés került előtérbe.

A kiállítást megnyitja: Cseh Borbála, művészettörténész

Közreműködők:
Liederschatz kórus (Budapest, XVIII. kerület)
Gráf Ágnes (hegedű)

 

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.