Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomealapértelmezettBaranya és a „fővárosa” Pécs

Baranya és a „fővárosa” Pécs

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Október 25-én került sor a pécsi Lenau-házban Tám László előadására, melyen régi és új fotói segítségével új szemszögből mutatta be Baranyát és annak „fővárosát”, Pécset. A fotóművész megszámlálhatatlan számú felvételt készített a templomokról, a tájakról, a településekről és az ünnepségekről az elmúlt évtizedekben. Ezekből a képekből készült egy válogatással.

080_TamLaszlo_181025_NNFoto

Az előadást három tematikus részre osztotta. Az első harmadban „Baranyai hangulatok” címmel Baranya csodaszép tájait barangolhattuk be. A számos tájképpel, a Baranyai-dombsággal és a szőlők csendéletével harmonizált a sváb települések világa. A képösszeállításban hangsúlyos szerepet játszottak a keresztény templomok és a zsinagóga bemutatása.

A második összeállításban először Pécs templomait láthattuk légi felvételeken. Ehhez szervesen kapcsolódva az 1009-ben alapított Pécsi Egyházmegye címereinek történetét, átalakulásait mutatta be egy képsorozaton keresztül, melyet az 1780-ban szabad királyi várossá nyilvánított Pécs címerének története követett. Az összeállítást a 2009-ben az 1000 éves Pécsi Egyházmegye fennállása alkalmából rendezett millenniumi ünnepség fotósorozata zárta.

Az utolsó témakör a 2010-es EKF talán leglátványosabb produkcióját hozta vissza egy képriport formájában. A spanyol Grupo Puja! légi akrobaták lélegzetelállító műsorát.

Szeitz István

Légi felvételek: Tám László
Rendezvényfotók: Hubay József/NNFoto

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.