Zentrum.hu

Baranya gyöngyszemei

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Kirándult a Német Nemzetiségi Önkormányzat Újbarok

Kultúra, vallásosság és jókedv, ez várta a tanulmányút résztvevőit az Újbaroktól több száz kilométerre fekvő gyönyörű borvidéken.

Máriagyűd – Bazilika
A kegyhely, ahol a 17. század óta több jelenés történt, minden látogatót lenyűgözött. A kirándulók lépcsőkön jutottak fel a bazilikához, mely szinte az egekbe nyúlt előttük. A ragyogó napsütés megvilágította a templombelsőt és arannyal vonta be. Egy rövid séta, a helyi nevezetességek, mint a kálvária, a látogatóközpont, a jubileumi kereszt, a fájdalmas anya szobrának megismerése után a csoport tovább utazott Siklósra. A rövid idő nem tette lehetővé, hogy a résztvevők elmerüljenek a vallásosság átélésében, de a hely szelleme mindenkit megfogott. Olyan érzése volt mindenkinek, hogy ide vissza kell térnie még.

A vár városa: Siklós
Közvetlenül a kegyhely mellett fekszik Siklós városa és a vár, melynek megtekintése és egy finom ebéd várták az utazókat. Ugyan kissé elkéstünk, és az ingyenes vezetés már elindult, de közvetlenül a vár udvarán már csatlakozhattunk is a csoporthoz, hogy megismerhessük Magyarország egyik legszebb várát. A várbörtöntől a Tenkes emlékszobán keresztül a gyönyörű panorámáig. Bejártuk a teljes várat. Megismertük alul és felül, kívül és belül. Minden érzékünket bevetettük: az illatszertár, az udvari sütöde, a kovácsműhely és az udvaron berendezkedett kézműves mesterek változatos programokat kínáltak a vendégeknek. Az emeleti szárnyból gyönyörű kilátás nyílt, az ősz illatait hozta a langyos szellő, a szeptemberi napsütés, és színei is már látszottak. De már várta a csapatot az ebéd, menni kellett.

Jó a bor
Finom ebéd után kerekedett fel újra a csoport és egy kis utazással már meg is érkezett Baranya megye egyik drágakövének számító Villányba, mely nem hiányozhatott a programból. A Bormúzeumban a résztvevők megcsodálhatták az értékes gyűjteményt, de a Gál család pincészetének borai is terítékre kerültek. A vezetés során a borvidék specialitásairól is ismereteket szerezhetett mindenki, majd a kóstolás a város pincéiben és borteraszain folytatódott, kinek-kinek az igénye és kíváncsisága szerint.

Fehér- és vörösbor, magában vagy megbolondítva fekete ribizli, szilva, esetleg hecsedli ízzel. Mások rétest, fagylaltot kóstoltak. Mindenki megtalálta, amit keresett. Egy kis kitérő következett, mely során Villánykövesden sétálhatott még a csoport egy jót, és kóstolhatta meg zárásként a borvidék nedűjét, hogy élményekkel gazdagodva induljon haza abban a reményben, hogy jövőre új tapasztalatok és új találkozások várják majd. Mert aki keres, talál.

P.K.

Fotógaléria >>>

Exit mobile version