Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomealapértelmezettBabaruha készült egy 1924-ből származó viselet mintájára

Babaruha készült egy 1924-ből származó viselet mintájára

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Nagy érdeklődés övezte az augusztus 28-án Mucsiban megrendezett sváb viseleti babakiállítást, ami az Együtt Mucsiért Alapítvány fennállásának 10. évfordulója alkalmából szervezett ünnepség részeként valósult meg. Till Jánosné Marika különleges gyűjteményét és alkotásait mutatta be a közönségnek a parókia és régi iskola épületében.

mucsi1
A kiállításon az alábbi Tolna megyei települések viseletei kerültek bemutatásra: Mucsi, Hőgyész, Závod, Nagymányok, Murga, Ladomány, Kisdorog, Tevel, Zomba, Kurd, Mucsfa, Aparhant, Kakasd, Bonyhádvarasd, Szakadát, Diósberény, Szárazd, illetve ezen kívül néhány hétköznapi viselet és különböző falvakból származó minta alapján készült pacskerek is láthatóak voltak.
A sváb viseleti babakiállítás alkalmára elkészült két mucsi ruha kicsinyített mása is. Ebből az egyik babát Marika a falunak adományozta. Az eredeti ruha az 1924-ben Mucsiban született Hilbert Ádámné Eng Kataliné volt. Ezt a ruhát és a babát az egykori tulajdonos unokája, Hilbert Viktória állandó kiállítási darabként gondosan őrzi az Együtt Mucsiért Alapítvány által fenntartott Helytörténeti Múzeumban Mucsiban.
Szöveg és fotók: Gommermann Krisztina

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.