HírfolyamBaján vendégeskedett az MNOÖ vándorládikója

Baján vendégeskedett az MNOÖ vándorládikója

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

Örömmel tudatjuk, hogy Baját is megjárta az MNOÖ vándorládikója és -kulcsa. 

Nagyon köszönjük a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjának a szuper képeket a németek 300 évvel ezelőtti Magyarországra telepítése kapcsán megvalósított projektrendezvényekről – a kiállításról, színdarabról és számos egyéb kezdeményezésről!

Az MNÁMK-ból érkezett beszámoló szerint a projektben részt vevő tanulók többek között kutatómunkát is folytattak. Kutatási eredményeiket egy PPT-előadásban foglalták össze: olyan, a helyi németek betelepítésének idejéből származó történeteket mutattak be, amelyek a bajai német nyelvű lelkipásztorkodás történetéről szólnak, és amelyek a bencés szerzetesrendi P. Karlmann Schrettl, a belvárosi plébánia és templom első plébánosának (1722-1730) tevékenységéhez kötődnek. 

Az előadás diáinak nyomtatott változata bekerült a vándorládába, az MNÁMK ezzel gazdagította a vándorkulcs-kampány állomásról-állomásra bővülő tudástárát.

Íme a 2. magyarországi német országos énekverseny eredményei!

Ma rendezték az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Budapesti Campusán a magyarországi német diákok számára meghirdetett énekverseny országos döntőjét.

Középpontban a művészet és a kézművesség

Ez a hír csak egy nyelven érhető el. Kérjük, váltson nyelvet.

Egy-két-há, drámafesztivál!

Ugodon idén is megrendezték a magyarországi német általános iskolák régiós drámafesztiválját. Összesen 11 iskola mintegy 150 diákja lépett színpadra, hogy bemutassák darabjaikat.

A német nemzetiségi lista nem szerzett mandátumot – a közösségi képviselet iránti igény továbbra is erős

Az eredmény azt is mutatja, hogy sokan fontosnak tartják, hogy közösségük önálló hangon legyen jelen a közéletben.

Salamin András: Igazszólások V. / Herein Mária: Családi kör – 2

Ez a különleges kétrészes kiadvány nem akar tanítani, ítélkezni vagy történelmet magyarázni. Csak igaz történeteket mesél el emberekről, sorsokról, egy elmúlt évszázadról.

Ritter György: Végszó. Magyarországi németek elbeszélései az alávetettségükről, 1940-1970 (I. – II. kötet)

Ezen két kötet azoknak szól, akik a történelem nagy folyamatait az egyéni sorsok felől szeretnék megközelíteni és megérteni.

Irene Langemann: Das Gedächtnis der Töchter

Az itt ajánlott mű egy mélyen megrendítő regény az identitás kereséséről az idegenségben, a magány sokféle arcáról és arról az újra meg újra mozgósítandó erőről, amely segít felülkerekedni rajta.