Blickpunkt.hu

TrachtTag.hu

Bibliothek.hu

Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár

HomeHírfolyamTánccal, zenével és fánkkal búcsúztatták a telet a Koch Valéria Iskolában

Tánccal, zenével és fánkkal búcsúztatták a telet a Koch Valéria Iskolában

Szeretne rendszeresen hírekről, cikkekről értesülni?
Lájkolja Ön is a –> Zentrum Facebook oldalát

A Koch Valéria Iskolaközpont alsó tagozatos diákjai vidám hangulatban búcsúztatták a telet farsangi mulatságon, amelyen vendégül látták az intézmény óvodáinak gyermekeit is.

A program a reggelire frissen sült fánk közös elfogyasztása után a Vivat Bacchus együttes koncertjével indult, akik zenés időutazásra hívták a gyerekeket: szórakoztató műsorukban az ősember (elképzelt) zenéjével, Brahms és az operák modernkori átíratával és Azariah zenéjével is mulattatták a lelkes és csillogó szemű gyerekeket. 

A jó hangulatot a meghívott óvodások felvonulása fokozta: a Dugonics utcai ovisok a négy évszakot jelenítették meg kreatív jelmezeikkel, a Szőnyi utcai óvoda gyermekei pedig bohócnak öltözve csaltak mosolyt a közönség arcára. Ezek után az általános iskolások saját előadásai következtek: hol indiánok, hol százlábúak, hol pingvinek lepték el a sportcsarnok színpadát. A délelőtt csúcspontját (már megszokott módon) a teljes negyedik évfolyam közös tánca jelentette: az ABBA „Waterloo” című slágerére adtak elő jól begyakorolt koreográfiát, nagy tapsvihart kiváltva a farsangoló közösségből.

„Nagyon sokat gyakoroltunk erre a táncra” – mesélte Bíró Dorka, a negyedik évfolyam egyik tanulója. Wilhelm Anna, szintén negyedikes diáktársa hozzátette: „Izgatottan vártuk ezt a napot, és a legjobban a tánc után következő programokat vártuk, hiszen az egész nap a mulatságról szólt.”

A rendezvény nemcsak a szórakozást, hanem a közösségépítést is szolgálta. „Évek óta délelőtt tartjuk a farsangot, mert így több időt tudunk együtt tölteni, és intenzívebben megélhetjük az ünnepet. Az osztályok közösen készülnek produkciókkal, ami remek közösségformáló élmény” – mondta az esemény kapcsán Szabó Anita, az alsó tagozatért felelős intézményegység-vezető helyettes. 

Az alsós farsang a Koch Valéria Iskola egyik legkedveltebb hagyománya, amelyben a német nemzetiségi kultúra is helyet kap. „Sokszor német nyelvű dalokra készítjük a produkciókat, így a gyerekek játékos formában mélyíthetik el nyelvtudásukat” – tette hozzá Fáth Éva, negyedikes osztályfőnök. „Az idei évben ugyan az ABBA egyik legismertebb slágere került előtérbe, de a hagyományok megőrzése továbbra is fontos szempont. Szerveztünk már farsangi projektet a magyarországi németek hagyományaira építve, amikor a fiúk lányoknak, a lányok fiúknak öltöztek, és régi szokás szerint az arcunkat liszttel szórtuk be.” – egészítette ki szavait.

Az ünnepi programot Just Dance, valamint a szervező negyedik évfolyamos tanítók meglepetéstánca zárta, melyhez végül a teljes vendégsereg csatlakozott A rendezvény végére a gyerekek jókedvűen, élményekkel gazdagodva hagyták el a tornatermet, miközben már a következő év farsangi mulatságát tervezgették.

Koch Valéria Iskolaközpont

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr: Búcsú a 2024/25-ös ballagó évfolyamtól

Andreas Gering főigazgató: „Az élet nem futószalag – hanem kaland!”

Az MNÁMK Ifjúsági Tánccsoportja Athénban – egy különleges táncprojekt élményei

A bajai MNÁMK tizenegy táncos diákja három pedagógus kíséretében egy nemzetközi táncprojekt keretében Görögország fővárosába, Athénba látogatott.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

A 2022. évi népszámlálás adatainak elemzése

A 2022. évi népszámlálás végleges adatai 2023 őszén jelentek meg, amelyek alapján elemzések készültek a magyarországi németek létszámáról és összetételéről különböző szempontok szerint.

Franz Metz: Heinrich Weidt. Der Lebensweg eines deutschen Kapellmeisters im Europa des 19. Jahrhunderts

Egy könyv mindazoknak, akik érdeklődnek a közép- és délkelet-európai zenei örökség, valamint a bánáti német közösség zenetörténete iránt.

Dr. Erdős Ferenc: Mór története

Az itt bemutatott 2002-ben megjelent kétnyelvű kiadvány nem pusztán egy helytörténeti monográfia, hanem méltó tisztelgés Mór múltja, értékei és közössége előtt.

Simányi Frigyes: Baranya megye tájházai, emlékházai, népi épületei

Egy kötet mindazok számára, akik szeretnék felfedezni, hogyan éltek elődeink a falusi mindennapokban és hogyan őrzik ezt a tudást ma a baranyai tájházak.