BibliothekKönyvadomány a könyvtárnak

Könyvadomány a könyvtárnak

2008. január 21-jén a Zentrum-könyvtár nagyértékű 193 darabból álló könyvgyűjteményt kapott. A nagylelkű adományt köszönjük Palikó Balázsnak!

Az adomány zömét az Engelhorn’s allgemeine Roman-Bibliothek sorozatának kötetei teszik ki. A sorozatot a 19-20. század fordulóján adta ki a stuttgarti Engelhorn Verlag, jutányos árú kötetei kéthetenként jelentek meg – ebben a kiadó amerikai mintát követett. A sorozatban a kor szórakoztató irodalmának olyan képviselőivel találkozhatunk, mint a Sherlock Holmes-történeteiről ismert Sir Arthur Conan Doyle vagy a Salamon király bányáival a kalandregény-irodalom klasszikusát megíró Henry Rider Haggard.

Az Engelhorn-sorozaton kívül számos 20. század elején írt romantikus regény található a gyűjteményben, szép számban találunk Hedwig Courths-Mahler-műveket is. Az anyag érdekességét nem annyira a benne található művek irodalmi értéke adja, mint inkább az, hogy általa képet kaphatunk a századelő polgársága hölgytagjainak olvasmányairól.

Íme a 2. magyarországi német országos énekverseny eredményei!

Ma rendezték az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Budapesti Campusán a magyarországi német diákok számára meghirdetett énekverseny országos döntőjét.

Középpontban a művészet és a kézművesség

Ez a hír csak egy nyelven érhető el. Kérjük, váltson nyelvet.

Egy-két-há, drámafesztivál!

Ugodon idén is megrendezték a magyarországi német általános iskolák régiós drámafesztiválját. Összesen 11 iskola mintegy 150 diákja lépett színpadra, hogy bemutassák darabjaikat.

A német nemzetiségi lista nem szerzett mandátumot – a közösségi képviselet iránti igény továbbra is erős

Az eredmény azt is mutatja, hogy sokan fontosnak tartják, hogy közösségük önálló hangon legyen jelen a közéletben.

Salamin András: Igazszólások V. / Herein Mária: Családi kör – 2

Ez a különleges kétrészes kiadvány nem akar tanítani, ítélkezni vagy történelmet magyarázni. Csak igaz történeteket mesél el emberekről, sorsokról, egy elmúlt évszázadról.

Ritter György: Végszó. Magyarországi németek elbeszélései az alávetettségükről, 1940-1970 (I. – II. kötet)

Ezen két kötet azoknak szól, akik a történelem nagy folyamatait az egyéni sorsok felől szeretnék megközelíteni és megérteni.

Irene Langemann: Das Gedächtnis der Töchter

Az itt ajánlott mű egy mélyen megrendítő regény az identitás kereséséről az idegenségben, a magány sokféle arcáról és arról az újra meg újra mozgósítandó erőről, amely segít felülkerekedni rajta.